Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Szituáció: Számítógép használat közben szembesülsz egy technikai vagy egyéb problémával, netán hibaüzenetet kapsz. Mit teszel?
Az emberek nagy része ilyenkor az általa használt keresőszolgáltatás segítségével próbál meg további információhoz jutni. Ezt azonban ki is használhatják a kiberbűnözők. Hogyan? A leggyakrabban keresett témákban gyors megoldást ígérő, hivatalosnak tűnő weboldalakat kínálnak, melyek akár előkelő helyen is megjelenhetnek a találati listákon. Az óvatlan felhasználók aztán telepítik az ezeken található programokat, melynek eredményeképpen vírussal fertőzik meg a gépüket.
Te viszont, kedves Olvasónk felkészült vagy (különösen, ha kitartóan elolvastad korábbi bejegyzéseinket is), ezért felkeresed a hivatalos forrást (pl. hivatalos gyártói weboldal) és onnan kérsz támogatást.
Hétköznapi online bűnözői módszerek című sorozatunk végéhez érkeztünk. Hamarosan újabb témákkal jelentkezünk. Addig is kellemes és biztonságos internetezést kívánunk!
Írta PC Center Hungary Kft. a https://computerworld.hu/ Erre figyeljen a netezéskor: adathalász trükkök c. cikkek alapján
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
India, Ausztrália, Dánia, Dél-Korea...
Ezeket az országokat szemeltük ki azzal a céllal, hogy röviden rámutassunk, hogyan zajlik a digitális oktatás másutt.
Az emberek közötti kommunikáció a technika fejlődésével változik és ennek éllovasai elsősorban a fiatalok, mivel ők a legfogékonyabbak az újdonságokra.
Kedves Követőnk! A múlt héten elkezdett sorozatunk folytatásaképpen most ismerd meg a második gyakori internetes bűnözői módszert és készülj fel rá!
Módszer 2 – „Hatósági” megkeresés
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Miközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
Se számítógép, se laptop, se tablet, se okostelefon, se wifi, se közösségi háló, de még csak egyetlen okoskütyű sem, sehol a közelben. Vajon el tudunk még képzelni egy ilyen világot?
Az elképzelésen túl: vajon milyen lenne megélni?
Egy-két év elteltével „elavuló”, megunt, cserére szoruló eszközök, rohamos technológiai fejlődés...
Nézzünk szembe a következményekkel!
A Mercedes vezérigazgatója szerint drámai változások elé nézünk húsz éven belül.
Dr. Dieter Zetsche jóslataiból szemezgettünk:
Az adatmentés egyik egyszerű és biztonságos módja (persze nem szupertitkos anyagoknál :-) ) a nagy szoftvercégek által üzemeltetett, és a náluk létrehozott saját e-mail címeinkhez tartozó felhőtárhelybe másolás, amiknek alaphelyzetben ingyenes változatát használjuk.
Cégünk 2017-ben a Modern Vállalkozások Programja keretében „Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítést kapott.
Összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, esetleg gyanakszunk.
Mit jelent a blockchain (blokklánc) technológia? Tényleg megváltoztatja az életünket?
Nyakunkon a Fekete Péntek, ami idén november 23-ra esik.
Ilyenkor rengetegen vásárolnak műszaki cikkeket, számítástechnikai és telekommunikációs eszközöket, így okostelefonokat is.
Összegyűjtöttünk néhány tanácsot, melyet érdemesnek tartunk megfontolni, mielőtt kinyitnánk a pénztárcánkat.
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Összegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
3 BIZTONSÁGI TIPP okosjáték tulajdonosoknak a cikk végén.
Ha otthonodban is van okosjáték, esetleg tervezed a beszerzését, érdemes néhány dolgot végiggondolni.