INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekMárai Sándor szavaival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
Részletek
A MAI ÉRTELEMBEN VETT INTERNET 30 ÉVVEL EZELŐTT SZÜLETETT MEG
„Kissé bizonytalan, de érdekes” – ezekkel a szavakkal fogadta főnöke 1989 márciusában (március 12-én) az akkor 33 éves Tim Berners-Lee első tervezetét egy globális számítógépes és egyben kommunikációs hálózatról. Berners-Lee a svájci CERN részecskefizikai kutatóintézet munkatársa volt, így ezt a francia-svájci határon működő létesítményt tekintik a világháló születési helyének. 1989. március 12-ét pedig a születésnapjának.
A KEZDETI IDŐSZAK TELIS-TELE VOLT FONTOS ÁLLOMÁSOKKAL
Az első „bizonytalan, de érdekes” tervezés után az internet megálmodója megalkotta a HTML nyelv első változatát, a HTTP protokollt, az URL-t és a világ első böngészőjét (WorldWideWeb.app néven).
1991-ben nyilvánosan elérhetővé vált az első weboldal info.cern.ch címen, melynek másolatát jelenleg is meg lehet tekinteni a neten. Az első weboldal leginkább arról szólt, hogy mi az a világháló, hogyan használhatóak a böngészők, hogyan lehet webszervert létrehozni.
Az első weboldal másolata
Forrás: http://info.cern.ch
Ezután lassan terjedni kezdett a technológia. Elindultak a hardveres és infrastruktúrális fejlesztések. Érdekesség, hogy 1992-ben írták le először a kifejezést: „szörfözni az interneten”. 1994-ben létrejött a World Wide Web Consortium (W3C), ahol Tim Berners-Lee és munkatársai kialakították a nyílt web alapvető szabványait.
AZ INTERNET EGYRE TÁGABBRA NYITOTTA KAPUIT A SZÉLES KÖZÖNSÉG ELŐTT
Az internetszolgáltatás terjedésével kialakult egy mindenki számára nyitott és globálisan elérhető hálózat.
1998 első negyedévének végén (tehát 21 évvel cikkünk keletkezése előtt) a web méretét 275 és 320 millió oldal közé becsülték. Ugyanebben az évben olyan kifejezések jelentek meg, mint portál, e-commerce.
Az internet tömeges terjedésével újfajta, korábban ismeretlen veszélyek ütötték fel a fejüket. 2002-ben Magyarországon is elismerték az internetes levéltitkot, és bűncselekménnyé nyilvánították a hackelést. A spam áradattal együtt hamarosan a férgek, vírusok és egyéb kártevők is hódító útjukra indultak. ESET vírusvédelem licencek otthoni és vállalati felhasználóknak |
A net térhódításával lassan átalakultak a hétköznapok: a lexikonoknak maradt a lakásdekorációs szerep, a borítékos, bélyeges levelezés helyett bejöttek az e-mailek, a lemezboltok népszerűsége csökkent, míg a letöltőoldalaké növekedett, hogy csak néhány jelenséget említsünk.
S HOGY HOL TARTUNK MA? NO, AZT MINDENKI TUDJA!
A szélessávú internet, az 5G (5. generációs mobil hálózat) és a dolgok internete korában a betárcsázós-modemes emlékek ugyan sokak számára még homályosan derengenek, de a fiatalabb generáció már csak őstörténeti nosztalgiaként tekint a korai technológiákról szóló elbeszélésekre.
Sok-sok gigabájtnyi adatunkat tároljuk távoli felhőkben, miközben rácsodálkozunk arra, hogy egykor mindenünk elfért néhány floppy lemezen.
Hogyan néznek ki a felhők? Hol vannak a nagy adatközpontok? c. cikkünk
A sor ezzel még nem ért véget, hiszen ma már percre pontosan követhetjük az eseményeket a világ bármely részéről, videóbeszélgethetünk távoli országokban tartozkódó családtagjainkkal, vállalhatunk távmunkát, blogolhatunk, vlogolhatunk, otthonunkból intézhetjük vásárolásainkat, banki ügyeinket, nonstop kapcsolatban lehetünk régi és új ismerőseinkkel, személyre szabott tartalmak tömkelegéből meríthetünk... Számtalan módja van annak, hogyan élhetünk az internet adta szabadság és nyitottság lehetőségével. Internetes buborék, avagy mindenkinek mást mutat a net c. cikkünk |
Szabadság és nyitottság – ez az a két eszme, melyek érvényesüléséért a mai napig fáradozik az internet szülőatyja.
MIVEL FOGLALKOZIK MA AZ INTERNET SZÜLŐATYJAKÉNT EMLEGETETT TIM BERNERS-LEE?
Sir Tim Berners-Lee
Forrás: https://commons.wikimedia.org
Sir Tim Berners-Lee (sok-sok kitüntetése mellett 2004 óta a brit lovagi címmel is büszkélkedhet) ma is aktív. Aggasztják napjaink internetes jelenségei, többek között a nagy hatalommal bíró cégek (pl. Google, Facebook, Amazon) befolyása, a cenzúra és a net politikai veszélyei. A nyitottság és szabadság eszméinek érvényesítéhez olyan szabályozásokat szeretne, melyek elfogadásával a netes vállalatok és az egyes országok kormányai elköteleznék magukat az egyetemes internetes alapértékek és szabadságjogok támogatása mellett.
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK
Weboldal készítés és internetes megoldások