INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekMárai Sándor szavaival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
Részletek
Joggal merül fel a kérdés: az internetnek köszönhetően valóban megnyílt előttünk a világ? Több, változatosabb információhoz jutunk most, mint régebben?
A válaszadás nem olyan egyszerű, mint elsőre hinnénk (vagy mint korábban hittük).
A web ugyanis egyrészt azzal az ígérettel kecsegtet, hogy eddig soha nem tapasztalt mértékben és könnyedséggel férhetünk hozzá az információkhoz. Másrészt az online térben egyre inkább „kiszolgálnak” és ezáltal terelgetnek is minket.
MI ALAPJÁN TUDJÁK KISZOLGÁLNI AZ IGÉNYEINKET A NETEN?
Internetezés közben folyamatosan otthagyjuk digitális lábnyomunk a világhálón. Rákeresünk, rákattintunk bizonyos tartalmakra, weboldakra látogatunk, passzívan elidőzünk felettük, vagy akár aktívan cselekszünk (pl. letöltünk, vásárolunk, regálunk). Mindez mérhető, leltározható.
Internetezési, közösségi média használati szokásaink, kattintásaink, böngészési előzményeink alapján felállítható rólunk egy profil, aminek következtében egyre inkább személyre szabott tartalmakkal (pl. érdeklődésünkhöz illeszkedő keresési találatok, hírlevelek, hírfolyamok, reklámok) szembesülünk. Ez részben előnyös, mert a kényelmünket szolgálja és már előre szűrt információkat kapunk, éppen ebből adódóan azonban a jelenségnek van árnyoldala is.
MI A PROBLÉMA AZZAL, HA ELEVE SZŰRT, SZEMÉLYRE SZABOTT TARTALMAKAT KAPUNK?
Ha folyamatosan tálcán kínálják azt, amit látni, hallani akarunk, miközben sok minden másról (pl. a sajátunktól ellentétes megközelítésekről) lemaradunk, akkor a saját elképzeléseink rendre megerősítést nyernek, ami akár túlzott és indokolatlan önbizalomhoz is vezethet. Talán fel sem tűnik, de szép lassan elkezdünk egy falat építeni magunk köré, melyen egyre inkább csak az juthat át, ami minket érdekel. Beindul tehát egy internetes oldalak algoritumusai által indukált elkülönülés.
Online szűrőburok („filter bubble”, Eli Pariser, 2011), szűrőbuborék, internetes buborék – ezekkel a szavakkal, szókapcsolatokkal illetik azt a saját információs világot, amelyben az internet azt mutatja meg az egyénnek, amiről feltételezi, hogy látni szeretné. |
HOGYAN IS JELENIK MEG MINDEZ A GYARKOLATBAN?
Sokféleképpen. Íme néhány példa a teljesség igénye nélkül:
PRO ÉS KONTRA
Pro: Rohanó világunkban valóban előnyünk származhat abból, ha az internet elébe megy vágyainknak, problémáinknak, elképzeléseinknek. Rengeteg időt megspórolhatunk azzal, ha például egy döntés meghozatala előtt elhagyhatjuk az utánajárás, kutakodás, szelektálás fázisát, hiszen akár a mesterséges intelligenciát is mozgosítva már elénk rakták a megoldást.
Kontra: Azt érezhetjük, hogy kicsúszik az irányítás a kezeink közül. Nem (vagy nem csak) a mi döntésünk, hogy milyen tartalom juthat át a szűrőbuborékon, és mi marad azon kívül.
(Rosszabb esetben észre sem vesszük, mi zajlik körülöttünk. Egyszerűen hozzászokunk az irányított, közösségi oldalakon megforduló hírekhez, szenzációhajhász tartalmakhoz, a tényeket az érzelmi tényezőknek alárendelő álhírekhez, összeesküvés-elméletek tömkelegéhez.)
MIT TEHETÜNK, HA TÚL SZŰKNEK ÉREZZÜK A SAJÁT SZŰRŐBUBORÉKUNKAT?
Az online szűrőbuborékból teljesen kibújni lehetetlen. (Hacsak nem hagyunk fel végleg és teljes mértékben az internetezéssel.)
El kell fogadnunk, hogy szűrt információáramlás és ebből adódó befolyásolás mindig is létezett. A hagyományos médiában is, sőt a média előtti világban is. A legkisebb közösségeken belül is. Ráadásul az embernek alapvető szükséglete, hogy tartozzon valahová, ahol megértésre, megerősítésre, önigazolásra lelhet. A modern kommunikációs technika, az online infrastruktúra minderre rásegít.
Az online szűrőbuborék ha nem is pukkasztható ki, de tágítható. Ehhez néhány praktikus intézkedésen túl (pl. beállítások a böngészőben, adatvédelmi, biztonsági beállítások tudatos kezelése) leginkább több önállóság, nagyobb nyitottság, kutakodás, utánajárás és egészségesen kritikus látásmód szükséges. Fontos, hogy ne csak azt a tartalmat fogadjuk be, amit elénk tesznek. Maradjunk érdeklődők, akarjuk megismerni mások álláspontját, mások (internetes) valóságát. A kapott információkkal szemben nyugodtan lehetnek fenntartásaink, főleg, ha azok igencsak egybevágnak a saját elképzeléseinkkel. Próbáljuk meg ellenőrizni a látottakat, hallottakat, akár több forrásból is, különösképpen ha magunk is terjesztenénk azokat. Tegyünk aktívan azért, hogy a saját internetes buborékunk a beszűkülés helyett egyre csak táguljon és táguljon. |
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK