Ha otthoni / mikrovállalkozásos adatmentésről van szó, sokan még egy másik számítógépre, külső merevlemezre, DVD lemezre, vagy pendrive-ra gondolnak elsősorban. Gyakran hallani a felhőbe mentésről, de ez sokak számára még kissé ködös. :-)
1. Frissítsd az operációs rendszert!
Ha ez nem történik meg automatikusan, frissíts a Windows Update segítségével.
Az operációs rendszerek fejlesztői rendkívüli frissítést adtak ki a Meltdown ellen, mely az 1995 óta kiadott valamennyi Intel processzort érinti.
2. Nézz utána, hogy kiadtak-e firmware (BIOS) frissítést a számítógéphez, ha igen, telepítsd azt!
Az Intel firmware frissítéseket ad ki a processzoraihoz, ezeket számítógéped gyártója bocsátja a rendelkezésedre.
Az Intel támogatási weboldala tartalmazza a gyártók megfelelő oldalaira mutató linkeket. Itt utánanézhetsz annak, hogy készült-e firmware frissítés a készülékedhez.
3. Frissítsd a böngésződet!
Az Intel, AMD és ARM processzorok egyaránt sebezhetők a Spectre által, ezért a védelem érdekében frissítsd a böngésződet!
4. Használj naprkész állapotban tartott antivírus programot!
Egy megbízható gyártótól származó, naprakész állapotban tartott vírusirtó programmal (lásd. ESET vírusvédelem licencek) megakadályozhatod, hogy a hackerek a sérülékenységek kihasználásához szükséges kódot futtathassanak a számítógépeden.
Írta PC Center Hungary Kft. a https://computerworld.hu/ Így védekezzen a súlyos processzorhibák ellen c. cikkben szereplő információkat is felhasználva.
Ha otthoni / mikrovállalkozásos adatmentésről van szó, sokan még egy másik számítógépre, külső merevlemezre, DVD lemezre, vagy pendrive-ra gondolnak elsősorban. Gyakran hallani a felhőbe mentésről, de ez sokak számára még kissé ködös. :-)
Újra divatba jöttek a régi számítógépeken és konzolokon futó retro játékok. A régi örömök újbóli átéléséhez nem kell feltétlenül évtizedekkel ezelőtt elpakolt számítógépek után kutatnod vagy újra kiadott régi konzolt vásárolnod.
Mit jelent a blockchain (blokklánc) technológia? Tényleg megváltoztatja az életünket?
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének használatára.
Cikksorozatunk első részében szó esett arról, hogy milyen drámai változásokon ment keresztül az utóbbi egy évben a legismertebb digitális fizetőeszköz, a bitcoin árfolyama.
Vajon milyen tényezők állhatnak a kriptovaluták árfolyamainak drasztikus változásai mögött?
Kedves Követőnk! Íme a beígért harmadik gyakori internetes bűnözői módszer és az arra adandó válaszod.
Módszer 3 - Technikai tanácsadást kínáló csalók
... érdemes elvégezned a tavaszi nagytakarítást a számítástechnikai eszközeiden is!
A koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Cikkünket egyszerre ajánljuk munkaadóknak és munkavállalóknak.
20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Olykor tisztázatlan, hogy kinek is adunk szabad utat a személyes adatainkhoz, mire használhatja fel a közelebbi vagy távolabbi jövőben, illetve hogy hogyan lehetne mindezt nyomon követni.
Hatalmas károkat okozó kiberbűnözés mellett hazánkban és világszerte is tombol az informatikai biztonság területén a munkaerőhiány.
30% KEDVEZMÉNYT biztosítunk minden új, 1 éves, 1, 2, 3, 4 vagy 5 felhasználós ESET Internet Security licencre.
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető január 5-ig.
Az emberek közötti kommunikáció a technika fejlődésével változik és ennek éllovasai elsősorban a fiatalok, mivel ők a legfogékonyabbak az újdonságokra.
Összegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
Hogyan néznek ki valójában a „felhők”?
Hol találhatók a nagy adatközpontok?
Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
Új, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben hozzáfér a telefonon tárolt címlistához. A címlistában szereplő mobilszámokra sms formájában terjeszti önmagát.
Adatvédelem, adatbiztonság, GDPR informatikai szemmel. Rendszerezett, lényegretörő tartalmakkal kívánjuk segíteni a tájékozódást.
Milyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.