Több részes cikksorozatot indítunk azok számára, akik eddig csak „elmentek” a kriptovalutákkal (virtuális fizetőeszközökkel) kapcsolatos hírek mellett.
1. témánk: Ezért tiltotta be a Facebook a kriptovaluta-hirdetéseket
1. Frissítsd az operációs rendszert!
Ha ez nem történik meg automatikusan, frissíts a Windows Update segítségével.
Az operációs rendszerek fejlesztői rendkívüli frissítést adtak ki a Meltdown ellen, mely az 1995 óta kiadott valamennyi Intel processzort érinti.
2. Nézz utána, hogy kiadtak-e firmware (BIOS) frissítést a számítógéphez, ha igen, telepítsd azt!
Az Intel firmware frissítéseket ad ki a processzoraihoz, ezeket számítógéped gyártója bocsátja a rendelkezésedre.
Az Intel támogatási weboldala tartalmazza a gyártók megfelelő oldalaira mutató linkeket. Itt utánanézhetsz annak, hogy készült-e firmware frissítés a készülékedhez.
3. Frissítsd a böngésződet!
Az Intel, AMD és ARM processzorok egyaránt sebezhetők a Spectre által, ezért a védelem érdekében frissítsd a böngésződet!
4. Használj naprkész állapotban tartott antivírus programot!
Egy megbízható gyártótól származó, naprakész állapotban tartott vírusirtó programmal (lásd. ESET vírusvédelem licencek) megakadályozhatod, hogy a hackerek a sérülékenységek kihasználásához szükséges kódot futtathassanak a számítógépeden.
Írta PC Center Hungary Kft. a https://computerworld.hu/ Így védekezzen a súlyos processzorhibák ellen c. cikkben szereplő információkat is felhasználva.
Több részes cikksorozatot indítunk azok számára, akik eddig csak „elmentek” a kriptovalutákkal (virtuális fizetőeszközökkel) kapcsolatos hírek mellett.
1. témánk: Ezért tiltotta be a Facebook a kriptovaluta-hirdetéseket
A számítógép gyorsabb működését elérhetjük akár néhány beállítással is. Erre mutatunk most Windows 10 alatt könnyen elvégezhető, konkrét műveleteket.
A tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
Szeretnél a legjobb számítógépes játékokkal játszani, de nem akarsz rengeteg pénzt költeni egy ehhez szükséges csúcs PC-re?
Akkor tudnod kell egy – egyelőre még ingyenes – szolgáltatásról.
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Többen ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felkeresett weboldalak hirdetései.
A személyre szabott tartalmakkal lassan átveszik tőlünk az irányítást...
Hogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó?
Mutatunk egy lehetőséget.
Kérdés-felelet formájában a legfontosabb tudnivalók kkv-k számára. Konkrét példák felmerülő informatikai feladatokra.
Hová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
Hogyan néznek ki valójában a „felhők”?
Hol találhatók a nagy adatközpontok?
Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
Új, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben hozzáfér a telefonon tárolt címlistához. A címlistában szereplő mobilszámokra sms formájában terjeszti önmagát.
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
A számítógépek, okostelefonok és más digitális eszközök kék fénye bizonyítottan hatással van egészségi állapotunkra: károsíthatja szemünk világát és nehezítheti az elalvást. Íme néhány tipp a kék fény okozta ártalmak megelőzésére, enyhítésére.
Milyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
Érdekességek magyarok internetezési és wifi használati szokásairól.
Biztonsági tippek internetezőknek.
Napvilágot látott, hogy több mobilgyártó is trükközik készülékeivel, ezáltal megtévesztheti a vásárlókat. Egy független kutatás menetét és eredményeit ismertetjük.
Cikkünkből kiderül, mely készülékek érintettek, és melyek állták ki a próbát.
Az emberek közötti kommunikáció a technika fejlődésével változik és ennek éllovasai elsősorban a fiatalok, mivel ők a legfogékonyabbak az újdonságokra.
Frissítette a Facebook a Közösségi alapelveket. Ezekben részletesen leírják, hogy milyen tartalmakat NEM szabad közzétenni a közösségi oldalon.
A mostani változtatásokkal szeretnének választ adni a már korábban felmerült problémákra.