INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekMárai Sándor szavaival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
Részletek
Collection #1, azaz „Egyes Számú Gyűjtemény” – ezt a nevet kapta az az óriási méretű adathalmaz, melynek kiszivárgásáról 2019 januárjában szóltak a hírek. Elsőként a troyhunt.com számolt be arról, hogy mintegy 773 millió egyedi e-mail cím szivárgott ki, és ezekhez az e-mail címekhez 21 millió jelszót is közzétettek. Érdekesség, hogy a TroyHunt által készített illusztráción – ami egy aprócska részlete a teljes listának – két magyar weboldal is megjelenik, több tízezer érintett felhasználóval.
Nem sokkal az „Egyes Számú Gyűjtemény” megjelenése után, újabb, még nagyobb adatbázist, adatbázisokat fedeztek fel (Collection #2-5), melyekkel több milliárd lopott jelszó került az internetre.
Kétségtelenül minden idők legnagyobb adatszivárgásairól van szó. Igaz, már eddig is egymást érték az adatlopásokról, adatokkal való visszaélésekről szóló tájékoztatások. Éppen ezért vissza-visszatérő témánk az, hogyan fokozhatjuk biztonságunkat az interneten.
Ezúttal szeretnénk felhívni a figyelmet egy olyan ingyenes szolgáltatásra, mellyel bárki ellenőrizheti, veszélybe került-e már (mostanában vagy korábban) e-mail címe, jelszava.
A szolgáltatás a Have I Been Pwned? (HIBP) oldalon érhető el. A HIBP másfél évtizedre visszamenőleg gyűjti a nagy adatszivárgásokat és jelszólopásokat.
A lekérdezés nagyon egyszerű: beírjuk az ellenőrzini kívánt e-mail címet, majd a „pwned?” gombra kattintunk. Ezután jobb esetben zöld háttérrel a következő válasz érkezik: „Good news — no pwnage found!” Ha kevésbé vagyunk szerencsések, piros háttérrel az „Oh no — pwned!” visszajelzést kapjuk, azaz történt valamilyen incidens az e-mail cím kapcsán.
Piros jelzés esetén további információt kapunk arról, hogy hány szolgáltatásból származnak a kikerült adataink, és van-e ezek között átfedés. Lefelé görgetve az oldalon a "Breaches you were pwned in” részben látható, melyik adatszivárgás során és mikor került ki a szóban forgó e-mail címünk, esetleg a hozzá tartozó jelszavunk.
Ha a lekérdezésből kiderül, hogy érintettek vagyunk valamelyik adatszivárgási ügyben, két kérdést kell tisztáznunk: 1. A szóban forgó adaszivárgás(ok) óta változtattuk-e a vizsgált e-mail cím(ek)hez tartozó jelszót / jelszavakat? - Ha nem, gondoskodjunk mielőbb a jelszócseréről! 2. Használjuk-e a veszélybe került jelszót / jelszavakat további szolgáltatásoknál? - Ha igen, minden érintett szolgáltatásnál végezzük el mielőbb a jelszócserét! A fentieken túl érdemes lehet minden olyan szolgáltatásnál megváltoztatni a jelszót, amit a vizsgált e-mail címmel használunk. Hogyan alkossunk erős és könnyen megjegyezhető jelszavakat? – Erről is írtunk az ILYEN A MEGFELELŐ JELSZAVAS VÉDELEM 2018-BAN! c. cikkünkben. |
Az e-mail címek mellett kimondottan a jelszavak ellenőrzésére is lehetőség van a Have I Been Pwned: Pwned Passwords oldalon. Értelemszerűen itt is a zöld jelzés utal arra, hogy az adott jelszóval (aktuálisan, tehát a lekérdezéskor) biztonságban vagyunk. Ellenkező esetben hamar változtassunk rajta. A megfelelő jelszavas védelem kialakításához tippeket adunk itt.
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK