INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekTémánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
Részletek
Mindezt a fogadó fél úgy érzékeli, mintha egy ismerősétől érkezne üzenet, aki ráadásul nevén szólítja őt. Az üzenet tartalmaz egy hivatkozást, melyre kattintva az sms szövegében előrevetített tartalom helyett „mindössze” egy hívatlan vendég kívánkozik a készülékre - a zsarolóvírus.
Letöltését követően a kártékony szoftver először újabb sms üzeneteket küld a névjegyzékben szereplőknek, majd titkosítja a már fertőzött eszközön található tartalmakat (fájlokat), végül a támadó pénzt kér a feloldásért.
A ZSAROLÓVÍRUSOK SENKIT ÉS SEMMIT NEM KÍMÉLNEK
A szóban forgó zsarolóvíruson kívül még számtalan további hasonlóan kártékony szoftver terjed. Ezek magánszemélyeket, vállalkozásokat, egyéb szervezeteket, akár egész városokat is célba vehetnek. Egyéni felhasználók esetén jellemzően néhány tízezer forintnak megfelelő váltságdíjjal lehet számolni, de világszinten egy átlagszervezetnek több tízmillió forintjába is kerülhet egy-egy ilyen támadás.
Az Egyesült Államokban már kormányzati- és közintézmények, jelentős informatikai infrastruktúrával rendelkező okosvárosok is estek áldozatul zsarolóvírusoknak. Volt olyan város, ahol egy hétig állt az informatikai rendszer. Több állam is fizetni kényszerült, esetükben átszámolva akár több száz millió forintos váltságdíjakról is beszélhetünk.
A fenti elképesztő számokat látva már érthető, hogy mekkora „üzletről” beszélünk, évente 20.000 milliárd forintnál is többre tehető a hekkerek által ily módon szerzett bevétel.
Fontos azonban, hogy alapvetően NEM JAVASOLT ENGEDNI A ZSAROLÁSNAK, |
MÉGIS MILYEN LEHETŐSÉGEINK VANNAK A ZSAROLÓVÍRUSOKKAL SZEMBEN?
Előfordulhat, hogy szakértő segítségével sikerül feloldani egy nem várt titkosítást vagy csökkenteni a vírus által okozott károkat. Mivel azonban a helyreállítás sikeressége meglehetősen bizonytalan, legtöbbet a megelőzés érdekében tehetünk.
Megelőzés terén a három kulcsszó: VÉDELEM, MENTÉS, TUDATOSSÁG!
# VÉDELEM:
Nyilvánvalóan lényegesen kevésbé sebezhető az az eszköz illetve az a rendszer, melyet szakszerű informatikai biztonsági védelemmel látnak el, melyet folyamatosan felügyelnek, és melyen rendszeresen elvégzik a szükséges frissítéseket.
Ha nem összetett informatikai rendszerről, hanem csak egyetlen magáncélú okostelefonról van szó, akkor is javasolt azt naprakészen tartani. Érdemes beállítani az automatikus frissítést, továbbá megbízható vírusvédelemmel ellátni az eszközt.
ESET vírusvédelem licencek otthoni és vállalati felhasználóknak
# MENTÉS, BIZTONSÁGI MENTÉS:
Fontosságát nem lehet elégszer hagsúlyozni. Munkánk során vagy szabadidős tevékenységeink alatt készült elektronikus adataink értéket képviselnek, és szeretnénk, ha hosszú távon megmaradnának. Ezért fontos számítógépünkről, mobiltelefonunkról, egyéb adattároló eszközeinkről biztonsági mentést készíteni valamilyen külső adathordozóra vagy felhős tárhelyre.
Hogyan néznek ki a felhők? Hol vannak a nagy adatközpontok? c. cikkünk
Tudjunk arról is, hogy komolyabb incicens esetén a támadás ideje alatt elérhető valamennyi csatlakoztatott eszköz (pl. pendrive, külső merevlemez, memóriakártya) is veszélyben van. Emellett az elérhető belső hálózati meghajókon és felhős tárhelyeken található adatok biztonsága a beállított informatikai védelemtől függ.
Egy mobiltelefont érő támadást követően szükség lehet a gyári állapot visszaállítására. Ilyenkor igencsak jó szolgálatot tesz, ha korábban megfelelő módon mentettük adatainkat, hiszen így a helyreállítás könnyen megtörténhet.
# TUDATOSSÁG:
A varázsszó, ami rendszeresen előkerül írásainkban. Nem titkolt célunk ugyanis a tudatos internet- és eszközhasználatra történő figyelemfelhívás.
Egészséges gyanakvással és kritikai érzékkel, megfelelő körültekintéssel, némi utánajárással sok kellemetlenségtől óvhatjuk meg magunkat.
Néhány jó tanács kifejezetten a telefonokat célzó zsarolóvírusok elkerüléséhez (a teljesség igénye nélkül):
Ami pedig a cikk elején említett zsarolóvírust illeti, bizonyára nem fogunk áldozatul esni, ha észrevesszük, hogy bár ismerősünktől érkezett az sms, de:
ATV Start interjú Keleti Arthurral az új Android Ransomware-ről
Forrás: www.youtube.com
Közzététel: 2019. aug. 6.
A cikket a benne megjelölt források felhasználásával írta a PC Center Hungary Kft.
INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK