Se számítógép, se laptop, se tablet, se okostelefon, se wifi, se közösségi háló, de még csak egyetlen okoskütyű sem, sehol a közelben. Vajon el tudunk még képzelni egy ilyen világot?
Az elképzelésen túl: vajon milyen lenne megélni?
Mivel nem csak elektronikai, de mozgó elemei (lemez, fej) is vannak, a gyártók hizonyos óraszámú várható élettartamot szoktak megjelölni.
A merevlemezeket a közeljövőben az SSD memória alapú tárolók fogják leváltani, egyelőre azonban érdemes várni a cserével a magas ár, a kisebb kapacitás és a várható technológiai tökéletesedés miatt.
Rendszeres mentések esetén adataink biztonságban vannak. Emellett előre felkészülhetünk az eszköz meghiábásodására állandó SMART állapot figyelővel és időnként teljes felületellenőrzést végző szoftverek használatával.
Se számítógép, se laptop, se tablet, se okostelefon, se wifi, se közösségi háló, de még csak egyetlen okoskütyű sem, sehol a közelben. Vajon el tudunk még képzelni egy ilyen világot?
Az elképzelésen túl: vajon milyen lenne megélni?
Hová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
Hatalmas károkat okozó kiberbűnözés mellett hazánkban és világszerte is tombol az informatikai biztonság területén a munkaerőhiány.
53% KEDVEZMÉNY!
Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre
17 262 Ft-ért.
Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
Hogyan keletkeznek a kriptovaluták, és hogyan hatnak a számítástechnikára?
Ahogy előző cikkünk végén ígértük, most visszakanyarodunk az informatika területére, a továbbiakban elsősorban onnan szemléljük a kriptovaluták témakörét.
A Mercedes vezérigazgatója szerint drámai változások elé nézünk húsz éven belül.
Dr. Dieter Zetsche jóslataiból szemezgettünk:
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének használatára.
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Konkrét adatvédelmi teendők weboldal, webshop tulajdonosok, hírlevélküldők, direkt és online marketingesek számára
Sokan a divatot követve választanak új számítógép vásárláskor, pedig elsősorban az igényekhez kell igazítani az eszközbeszerzést.
Érdekességek magyarok internetezési és wifi használati szokásairól.
Biztonsági tippek internetezőknek.
Frissítette a Facebook a Közösségi alapelveket. Ezekben részletesen leírják, hogy milyen tartalmakat NEM szabad közzétenni a közösségi oldalon.
A mostani változtatásokkal szeretnének választ adni a már korábban felmerült problémákra.
Milyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
Varró Dániel verseivel, Baranyai (b) András illusztrációival, színes és színezhető formában, ingyenesen elérhető könyvecskét ajánlunk, elsősorban 6-10 éves gyermekek és szüleik számára.
Összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, esetleg gyanakszunk.
Kedves Követőnk! A múlt héten elkezdett sorozatunk folytatásaképpen most ismerd meg a második gyakori internetes bűnözői módszert és készülj fel rá!
Módszer 2 – „Hatósági” megkeresés
Miért és hogyan legyél óvatos internetezés közben? Adathalászat, online csalások, kiberbűnőzés... Sokan azt gondolják, ilyesmi csak valahol távol és csak valaki mással történhet meg.