INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekTémánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
Részletek
Futótűzként terjedt, hatalmas sikert ért el a 10 éves kihívás, avagy a „10 years challenge”. Valószínűleg nem szükséges túlmagyarázni, hogy mi történt az utóbbi időben, hiszen minden internetező belebotlott már legalább egy képpárba vagy szórakoztató cikkbe, melynek célja a 10 évvel ezelőtti és a mostani állapot összehasonlítása, a változás vagy a változatlanság megmutatása volt.
Ez az internetes kihívás egyrészt a visszaemlékezés örömét, vidám, netán megdöbbentő pillanatokat hozott magával. Rácsodálkozhattunk arra, mennyit változtak (vagy nem) közismert emberek, ismerőseink, környezetünk, körülményeink, esetleg mennyit változtunk mi magunk. Szó se róla, egy ilyen tömeges kihívás valóban sok-sok élményt tartogat, megállít egy pillanatra, elgondolkodtat, és ezáltal talán még előbbre is visz.
Másrészt:
Vegyük észre, hogy az újabb kihívás újabb képáradatot, újabb tömeges és önkéntes adatszolgáltatást is jelentett. Szépen, rendezetten kerültek egymás mellé 10 évvel ezelőtti és jelenlegi fényképek, melyekre aztán sorra érkeztek reakciók, megosztások, hozzászólások... Sokan beálltak a sorba saját fotóikkal, így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az „adatgyár” máris felpörgött! |
„Ugyan, miért kellenének valakinek éppen az én adataim?” – vetettük fel a kérdést korábbi, JÁTÉKOK A FACEBOOKON... TE TUDOD, KINEK ADOD AZ ADATAID? című cikkünkben.
Érdekes és ellentmondásos jelenség az, hogy az adatgyár ilyen egyszerűen felpörgethető. Ellentmondásos, hiszen – felmérések szerint már mi, magyarok is – egyre inkább észrevesszük azt, hogy az adat érték. Ebben persze szerepet játszanak a negatív történések, az adatszivárgásokról, adatokkal való visszaélésekről szóló hírek, rosszabb esetben a saját vagy közvetlen környezetből érkező tapasztalások.
Ismerkedünk, és egyre több esetben élünk is a különböző internetes felületek által biztosított adatvédelmi és biztonsági beállításokkal, és leginkább jelszavainkat féltjük.
Kacsolódó tartalom: ILYEN A MEGFELELŐ JELSZAVAS VÉDELEM 2018-BAN! c. cikkünk
Egyre tudatosabbak vagyunk tehát, de közben van még min dolgoznunk. Ahogy az adatainkat kezelő cégektől – természetesen jogosan – elvárjuk, hogy gondosan bánjanak adatainkkal, ugyanúgy támasszunk elvárásokat önmagunkkal szemben is. Maradjunk megfontoltak, miközben adatot gyártunk magunkról, vagy megosztjuk azt másokkal.
Legyünk tisztában a következőkkel:
Értékes adatforrást jelentünk. A mi adatunk is érték. Akkor is, ha nem értjük, miért. |
Írta a PC Center Hungary Kft. a marketingmorzsak.hu A magyarok nem érzik biztonságban adataikat a közösségi média felületeken c. cikkben található információkat is felhasználva.
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK