INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekMárai Sándor szavaival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
Részletek
A keresőóriás és a NASA által kifejlesztett kvantumprocesszor az erről szóló kutatási dokumentáció szerint 3 perc és 20 másodperc alatt végez egy olyan művelettel, mely a világon jelenleg működő legerősebb szuperszámítógépnek 10000 évig tartana.
A hangsúly nem csak a gyorsaságon van, hanem azon is, hogy olyan új lehetőségek nyílnak meg, melyek a jelenlegi számítógépek további teljesítményfokozása mellett sem lennének elérhetőek. Ilyenek például az anyagmolekulák mozgásának valós időben történő elemzése vagy az idegrendszer neuron-szintű visszafejtése. A kvantumszámítógépek megváltoztathatják azt, ahogy napjainkban bizonyos dolgokról (pl. törhetetlennek hitt titkosítások, mesterséges intelligencia alapú szimuláció) gondolkodunk, továbbá sok ma még nem is látható vagy sejthető kérdéskör is előtérbe kerülhet.
Egy kis technikai háttér Az általunk ismert és használt számítógépek az információkat bitekben tárolják, melyeknek két lehetséges állapota van: 1 vagy 0. Emellett a műveleteket alapvetően szép sorjában hajtják végre, egyiket a másik után. Az „alapvetően” szó használata azért indokolt, mert bizonyos mértékű párhuzamos műveletvégzés a többmagos (több műveletvégző egységet tartalmazó) processzoroknak köszönhetően egy ideje már megoldott az egyszerű személyi számítógépeken (és persze telefonokon, tableteken, laptopokon) is, nem is beszélve a szuperszámítógépekről. A kvantumprocesszorok azonban a „hagyományos” számítástechnikai alapokhoz képest egészen más elmélet szerint dolgoznak. Itt már van egy elmozdulás a tisztán 0 és 1 alapú számításoktól. Ugyanakkor a műveleteket párhuzamosan hajtják végre, ezáltal olyan kihívásokkal is megbírkóznak, melyeket a ma ismert és használt számítógépek még nem, vagy csak nagyon hosszú idő alatt lennének képesek teljesíteni. |
Azt, hogy a Google a most nyilvánosságra került eredményeivel tényleg elérte-e a kvantumfölényt, egyelőre még szakemberek vitatják. Tudni kell, hogy a valós problémákra reagálni képes és univerzális kvantumszámítógépek kifejlesztésére már régóta kemény küzdelem folyik. Nem csak állami háttértámogatásnak örvendő óriásvállalatok, hanem oktatási és kutatási intézmények, startup cégek is igyekeznek előrukkolni a nagy meglepetéssel, melyre hivatalosan egyelőre a Google részéről sem került sor. Egyes várakozások szerint azonban hamarosan ez is bekövetkezik.
A cikket írta a PC Center Hungary Kft. a pcworld.hu Úgy tűnik, minden jelenlegi számítógép mehet a levesbe c. cikkében található információkat is felhasználva.
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK