Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikeresen pályázott a KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS 2019 minősítő védjegy elnyerésére. Így jogosultak lettünk a védjegy használatára.
Adattárolás szempontjából a felhő, általunk konkrétan nem ismert, számítógép rendszerek adattárolóin létrehozott, többnyire az interneten keresztül elérhető tárhely.
Tökéletes adatbiztonság nem létezik, de a nagy cégek által (ingyenesen is) kínált tárhelyek adatvesztés szempontjából sokkal megbízhatóbbak, mint a hagyományos saját vasra mentős módok. Részben a komoly felhőrendszerek hardverei eleve megbízhatóbbak, rendszeresen ellenőrizve és szükség szerint cserélve vannak, nem beszélve arról, hogy nem csak egy példányban tárolódnak.
Előnyük tehát, hogy jóval kisebb a meghibásodás miatti adatvesztés esélye, internet kapcsolaton keresztül bárhonnan elérhető és szükség esetén az adat, külön feltöltés nélkül, könnyen megosztható egyszerre több, általunk megadott felhasználóval is.
Hátránya, hogy megbízható és gyors internet kapcsolat esetén is egyelőre lassabb az adatfeltöltés.
Ha attól tartunk, hogy a számunkra szuper titkos adatainkhoz hozzáférhetnek, van lehetőség komoly adattitkosítással tároló rendszert is igénybe venni.
Konkrét, javasolt felhős alkalmazások a következő cikkben...
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikeresen pályázott a KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS 2019 minősítő védjegy elnyerésére. Így jogosultak lettünk a védjegy használatára.
Hatalmas károkat okozó kiberbűnözés mellett hazánkban és világszerte is tombol az informatikai biztonság területén a munkaerőhiány.
Az otthoni routerek többsége veszélyben van. Belga kutatók találtak egy feltörési lehetőséget a legelterjedtebb és eddig biztonságosnak tartott WPA2 titkosítási eljárásban. Emiatt a WiFi hálózaton átmenő adatok a kiberbűnözők kezére kerülhetnek.
15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
53% KEDVEZMÉNY!
Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre
17 262 Ft-ért.
Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
Egy különleges témájú, tartalomgazdag weboldalt adtunk át nemrégiben: az ipartortenet.hu alatt régi győri gyárakról tájékozódhat, vagy akár ipartörténeti túrát is szervezhet az érdeklődő.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének használatára.
Kedves Követőnk! A múlt héten elkezdett sorozatunk folytatásaképpen most ismerd meg a második gyakori internetes bűnözői módszert és készülj fel rá!
Módszer 2 – „Hatósági” megkeresés
Milyen céllal születnek valótlan tartalmak?
Miért terjesztik az álhíreket?
Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten?
Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk?
Mit tehetünk, hogy még rutinosabban ismerjük fel a hamis próbálkozásokat?
1. erőforrásait saját főtevékenységére fókuszálhatja
2. lefaraghatja informatikai tevékenységével kapcsolatos kiadásait
3. folyamatos rendszerfelügyelettel, hibamegelőző karbantartással csökkenheti az információtechnológiai hibák bekövetkezési valószínűségét, minimalizáhatlja a lehetséges károkat
4. helyszínen nem orvosolható hibák esetén nem Önnek kell gondoskodnia a meghibásodott eszköz javítás helyszínére történő elszállításáról majd a visszaszállításról
5. végül, de nem utolsó sorban a profi rendszergazda naprakész szaktudást és sok-sok szakmai tapasztalatot hoz magával
Egy hazai kutatás szerint 2016-ban már az 50 év feletti generáció is naponta átlagosan 2 órát volt online. A szóban forgó korcsoportnak kb. harmada rendelkezett saját okostelefonnal, melyet elsősorban telefonálásra, sms-küldésre használtak. Az okostelefonok azonban ennél sokkal többet nyújtanak...
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
Számlázáshoz kapcsolódó kötelező online adatszolgáltatás 2018. július 1-től. Így tudsz előnyt kovácsolni belőle. Íme egy TIPP, ami nekünk már bevált.
3 BIZTONSÁGI TIPP okosjáték tulajdonosoknak a cikk végén.
Ha otthonodban is van okosjáték, esetleg tervezed a beszerzését, érdemes néhány dolgot végiggondolni.
Hogyan keletkeznek a kriptovaluták, és hogyan hatnak a számítástechnikára?
Ahogy előző cikkünk végén ígértük, most visszakanyarodunk az informatika területére, a továbbiakban elsősorban onnan szemléljük a kriptovaluták témakörét.
Talán a legtöbbet javasolt, de be nem tartott tanács a felhasználók felé a rendszeres adatmentés. Amikor már elvesztek az adatok, csak nehezen és drágán lehet visszamenteni.
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Több részes cikksorozatot indítunk azok számára, akik eddig csak „elmentek” a kriptovalutákkal (virtuális fizetőeszközökkel) kapcsolatos hírek mellett.
1. témánk: Ezért tiltotta be a Facebook a kriptovaluta-hirdetéseket