Két nagyon melegedő rész van egy notebook / laptop belsejében.
Tavaly a legtöbb, felhasználókat és online vásárlókat célzó adathalász támadás a nyári szezonban történt. Mivel mi magyarok egyre többet vásárolunk az interneten, egyre inkább ki vagyunk téve az internetes átveréseknek.
A számítástechnikára különösen jellemző, hogy gyorsan fejlődik. Igaz ez mind hardver, mind szoftver területen, még ha a hangzatos marketing szavak mögött nem is mindig teljesen új „találmányról” van szó.
Adatvédelem, adatbiztonság, GDPR informatikai szemmel. Rendszerezett, lényegretörő tartalmakkal kívánjuk segíteni a tájékozódást.
Frissítette a Facebook a Közösségi alapelveket. Ezekben részletesen leírják, hogy milyen tartalmakat NEM szabad közzétenni a közösségi oldalon.
A mostani változtatásokkal szeretnének választ adni a már korábban felmerült problémákra.
Napvilágot látott, hogy több mobilgyártó is trükközik készülékeivel, ezáltal megtévesztheti a vásárlókat. Egy független kutatás menetét és eredményeit ismertetjük.
Cikkünkből kiderül, mely készülékek érintettek, és melyek állták ki a próbát.
Sokszor halljuk vagy hallatjuk a címben szereplő szavakat.
A szakmai tudás, a képesítés valóban nélkülözhetetlen a boldoguláshoz, de vajon elég?
20 év... Megállunk, felidézünk, ünnepelünk, megköszönünk. Köszönjük a bizalmat, köszönjük az eltelt 20 évet!
India, Ausztrália, Dánia, Dél-Korea...
Ezeket az országokat szemeltük ki azzal a céllal, hogy röviden rámutassunk, hogyan zajlik a digitális oktatás másutt.
Miért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
Milyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
Hogyan néznek ki valójában a „felhők”?
Hol találhatók a nagy adatközpontok?
Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
A múlt héten nyilvánosságra került processzorhibák (Meltdown és Spectre) által a kiberbűnözők bármihez hozzájuthatnak, amit a számítógépen tárolsz.
Íme 4 kötelező óvintézkedés, melyet a saját érdekedben meg kell tenned:
Hová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
Összegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
A számítógép gyorsabb működését elérhetjük akár néhány beállítással is. Erre mutatunk most Windows 10 alatt könnyen elvégezhető, konkrét műveleteket.
Milyen céllal születnek valótlan tartalmak?
Miért terjesztik az álhíreket?
Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten?
Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk?
Mit tehetünk, hogy még rutinosabban ismerjük fel a hamis próbálkozásokat?
Új korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.