„Kerülendők a nem biztonságos webhelyek. A http:// helyett a https:// előtaggal rendelkező honlapokat részesítsük előnyben...” – De miért jobb a HTTPS?
Forrás:
http://www.concordforditoiroda.hu/a-mercedes-vezerigazgatojanak-joslatai/
„Kerülendők a nem biztonságos webhelyek. A http:// helyett a https:// előtaggal rendelkező honlapokat részesítsük előnyben...” – De miért jobb a HTTPS?
A számítástechnikára különösen jellemző, hogy gyorsan fejlődik. Igaz ez mind hardver, mind szoftver területen, még ha a hangzatos marketing szavak mögött nem is mindig teljesen új „találmányról” van szó.
1. erőforrásait saját főtevékenységére fókuszálhatja
2. lefaraghatja informatikai tevékenységével kapcsolatos kiadásait
3. folyamatos rendszerfelügyelettel, hibamegelőző karbantartással csökkenheti az információtechnológiai hibák bekövetkezési valószínűségét, minimalizáhatlja a lehetséges károkat
4. helyszínen nem orvosolható hibák esetén nem Önnek kell gondoskodnia a meghibásodott eszköz javítás helyszínére történő elszállításáról majd a visszaszállításról
5. végül, de nem utolsó sorban a profi rendszergazda naprakész szaktudást és sok-sok szakmai tapasztalatot hoz magával
Kérdés-felelet formájában a legfontosabb tudnivalók kkv-k számára. Konkrét példák felmerülő informatikai feladatokra.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikeresen pályázott a KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS 2019 minősítő védjegy elnyerésére. Így jogosultak lettünk a védjegy használatára.
Olykor tisztázatlan, hogy kinek is adunk szabad utat a személyes adatainkhoz, mire használhatja fel a közelebbi vagy távolabbi jövőben, illetve hogy hogyan lehetne mindezt nyomon követni.
Kedves Követőnk! Sorozatunk végéhez érkeztünk. Ma a negyedik gyakori internetes bűnözői módszerre hívjuk fel figyelmed.
Módszer 4 - Rosszindulatú találatok a keresők listájában
Az adatmentés egyik egyszerű és biztonságos módja (persze nem szupertitkos anyagoknál :-) ) a nagy szoftvercégek által üzemeltetett, és a náluk létrehozott saját e-mail címeinkhez tartozó felhőtárhelybe másolás, amiknek alaphelyzetben ingyenes változatát használjuk.
Mit tehet, ha elfelejtett kijelentkezni a Facebookról a munkahelyén, az iskolában vagy bárhol, ahol ezáltal mások is hozzáférhetnek fiókjához?
Hová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
Új korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Se számítógép, se laptop, se tablet, se okostelefon, se wifi, se közösségi háló, de még csak egyetlen okoskütyű sem, sehol a közelben. Vajon el tudunk még képzelni egy ilyen világot?
Az elképzelésen túl: vajon milyen lenne megélni?
Sokan már nem csak saját eszközökön (pl. saját számítógépen, pendrive-on, telefonon) tárolják adataikat, hanem erre használják a Google szolgáltatásokat is. Jó tudni, hogyan készíthető ezekről biztonsági mentés saját merevlemezre.
Tavaly a legtöbb, felhasználókat és online vásárlókat célzó adathalász támadás a nyári szezonban történt. Mivel mi magyarok egyre többet vásárolunk az interneten, egyre inkább ki vagyunk téve az internetes átveréseknek.
Napvilágot látott, hogy több mobilgyártó is trükközik készülékeivel, ezáltal megtévesztheti a vásárlókat. Egy független kutatás menetét és eredményeit ismertetjük.
Cikkünkből kiderül, mely készülékek érintettek, és melyek állták ki a próbát.
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Az új trójai vírus terjesztését direkt a karácsony előtti időszakra időzítették: a hamis üzenetek futárcégektől érkeznek, és sikertelen kézbesítésről szólnak, vagy megrendelést, számlaértesítést jelölnek meg tárgyuknak.
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Hogyan néznek ki valójában a „felhők”?
Hol találhatók a nagy adatközpontok?
Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?