Hogyan keletkeznek a kriptovaluták, és hogyan hatnak a számítástechnikára?
Ahogy előző cikkünk végén ígértük, most visszakanyarodunk az informatika területére, a továbbiakban elsősorban onnan szemléljük a kriptovaluták témakörét.
Ezek többnyire „vírusszerűen fertőzik meg” az operációs rendszert és programírójuk céljának megfelelően valamilyen kárt okoznak az adatokban, kémkednek jelszavak/dokumentumok után, beépülve használják az erőforrásokat, kéretlen reklámokkal bosszantják a felhasználót, vagy nem engedik a rendszert használni.
Windows és MacOS környezetben fontos, hogy hatásos és mindig friss tűzfalas-vírusvédelmünk legyen. Az ingyenes védelmi programok csak részben védenek. Óvakodjunk az interneten sokszor hangzatos nevű védelemként hirdetett, közben ártó programoktól is.
Elvileg léteznek vírusok Linux rendszerekre is, gyakorlatilag azonban ezekben nem jellemző vírusok felbukkanása. A Linux rendszerek jóval biztonságosabbak.
Persze tökéletes védelem nincs, így fontos, hogy számítógép felhasználóként magunk is odafigyeljünk, például ne indítsunk el e-mailben kapott linket, vagy mellékelt állományt, csak ha biztosak vagyunk annak tisztaságában! Ne indítsunk el alkalmazásokat ismeretlen weboldalakról, és legyen gyanús, ha valamilyen kommunikációs szoftver (pl. Skype, MSN Live, Google Talk) arra bíztat, hogy kattintsunk egy "érdekes linkre".
Hogyan keletkeznek a kriptovaluták, és hogyan hatnak a számítástechnikára?
Ahogy előző cikkünk végén ígértük, most visszakanyarodunk az informatika területére, a továbbiakban elsősorban onnan szemléljük a kriptovaluták témakörét.
Többen ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felkeresett weboldalak hirdetései.
A személyre szabott tartalmakkal lassan átveszik tőlünk az irányítást...
Egy Facebook fiók Idővonalán többnyire valamilyen fontos / említésre méltó eseményhez tartozó fénykép, megjegyzés, vagy megosztás található, ami általában a fiók tulajdonosára jellemző.
Sokan nem szeretik, ha bárki csak úgy megoszt valamit az idővonalukon, főleg, ha az nem éppen előnyös rájuk nézve.
Konkrét adatvédelmi teendők weboldal, webshop tulajdonosok, hírlevélküldők, direkt és online marketingesek számára
A koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Cikkünket egyszerre ajánljuk munkaadóknak és munkavállalóknak.
Összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, esetleg gyanakszunk.
5+1 tipp a megfelelő jelszavas védelemhez hétköznapi felhasználásra
Mit jelent a blockchain (blokklánc) technológia? Tényleg megváltoztatja az életünket?
Az új trójai vírus terjesztését direkt a karácsony előtti időszakra időzítették: a hamis üzenetek futárcégektől érkeznek, és sikertelen kézbesítésről szólnak, vagy megrendelést, számlaértesítést jelölnek meg tárgyuknak.
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Olykor tisztázatlan, hogy kinek is adunk szabad utat a személyes adatainkhoz, mire használhatja fel a közelebbi vagy távolabbi jövőben, illetve hogy hogyan lehetne mindezt nyomon követni.
Új korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Több részes cikksorozatot indítunk azok számára, akik eddig csak „elmentek” a kriptovalutákkal (virtuális fizetőeszközökkel) kapcsolatos hírek mellett.
1. témánk: Ezért tiltotta be a Facebook a kriptovaluta-hirdetéseket
... érdemes elvégezned a tavaszi nagytakarítást a számítástechnikai eszközeiden is!
Hamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Talán a legtöbbet javasolt, de be nem tartott tanács a felhasználók felé a rendszeres adatmentés. Amikor már elvesztek az adatok, csak nehezen és drágán lehet visszamenteni.
Az adatmentés egyik egyszerű és biztonságos módja (persze nem szupertitkos anyagoknál :-) ) a nagy szoftvercégek által üzemeltetett, és a náluk létrehozott saját e-mail címeinkhez tartozó felhőtárhelybe másolás, amiknek alaphelyzetben ingyenes változatát használjuk.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének használatára.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikeresen pályázott a KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS 2019 minősítő védjegy elnyerésére. Így jogosultak lettünk a védjegy használatára.
Cégünk 2017-ben a Modern Vállalkozások Programja keretében „Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítést kapott.