A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
2017 első félévében több mint 82 millió zsarolóvírushoz kapcsolódó fenyegetést derítettek fel.
Áprilisban és júniusban a WannaCry és Petya zsarolóprogramok által világszerte okozott kár kb. 4 milliárd amerikai dollárra tehető. Az üzleti e-mailes átverések a károk teljes összegét globálisan 5,3 milliárd amerikai dollárra növelték az FBI szerint.
Az első hat hónapban számottevően növekedett az IoT-eszközöket célzó támadások száma, ugyanakkor kimutatták, hogy az ipari robotok is áldozattá válhatnak.
A kiberpropaganda térnyerésével együtt a közösségi médiával való visszaélések száma is nőtt. A hamis hírek terjedése vagy a rossz hír keltés a komoly presztízsveszteség mellett súlyos anyagi következményekkel járhat.
Ezen adatokat látva a vállalatok számára egyértelművé válik, hogy a biztonsági beruházások saját jövőjük szempontjából elengedhetetlenek. Szerencsére elérhetők olyan megoldások, amelyek proaktív védelmet és útmutatást nyújtanak az egyre növekvő számú veszéllyel szemben.
Forrás:
https://computerworld.hu/biztonsag/milliardos-karokat-okozott-a-kiberbunozes-237590.html?hirlevel
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
A tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
Új, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben hozzáfér a telefonon tárolt címlistához. A címlistában szereplő mobilszámokra sms formájában terjeszti önmagát.
Milyen céllal születnek valótlan tartalmak?
Miért terjesztik az álhíreket?
Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten?
Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk?
Mit tehetünk, hogy még rutinosabban ismerjük fel a hamis próbálkozásokat?
Olykor tisztázatlan, hogy kinek is adunk szabad utat a személyes adatainkhoz, mire használhatja fel a közelebbi vagy távolabbi jövőben, illetve hogy hogyan lehetne mindezt nyomon követni.
Magyarországon 2017-ben már a 16 évesnél idősebbek 65%-a használt okostelefont.
A magyar internetfelhasználók közel kétharmada pedig legalább annyiszor vagy többször internetezett mobilon, mint ahányszor asztali- vagy táblaszámítógépen – derül ki egy, a Google megbízásából készített reprezentatív felmérés eredményeiből.
Konkrét adatvédelmi teendők weboldal, webshop tulajdonosok, hírlevélküldők, direkt és online marketingesek számára
A számítástechnikára különösen jellemző, hogy gyorsan fejlődik. Igaz ez mind hardver, mind szoftver területen, még ha a hangzatos marketing szavak mögött nem is mindig teljesen új „találmányról” van szó.
Az új trójai vírus terjesztését direkt a karácsony előtti időszakra időzítették: a hamis üzenetek futárcégektől érkeznek, és sikertelen kézbesítésről szólnak, vagy megrendelést, számlaértesítést jelölnek meg tárgyuknak.
1. erőforrásait saját főtevékenységére fókuszálhatja
2. lefaraghatja informatikai tevékenységével kapcsolatos kiadásait
3. folyamatos rendszerfelügyelettel, hibamegelőző karbantartással csökkenheti az információtechnológiai hibák bekövetkezési valószínűségét, minimalizáhatlja a lehetséges károkat
4. helyszínen nem orvosolható hibák esetén nem Önnek kell gondoskodnia a meghibásodott eszköz javítás helyszínére történő elszállításáról majd a visszaszállításról
5. végül, de nem utolsó sorban a profi rendszergazda naprakész szaktudást és sok-sok szakmai tapasztalatot hoz magával
15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Egy különleges témájú, tartalomgazdag weboldalt adtunk át nemrégiben: az ipartortenet.hu alatt régi győri gyárakról tájékozódhat, vagy akár ipartörténeti túrát is szervezhet az érdeklődő.
Nyakunkon a Fekete Péntek, ami idén november 23-ra esik.
Ilyenkor rengetegen vásárolnak műszaki cikkeket, számítástechnikai és telekommunikációs eszközöket, így okostelefonokat is.
Összegyűjtöttünk néhány tanácsot, melyet érdemesnek tartunk megfontolni, mielőtt kinyitnánk a pénztárcánkat.
„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Miért és hogyan legyél óvatos internetezés közben? Adathalászat, online csalások, kiberbűnőzés... Sokan azt gondolják, ilyesmi csak valahol távol és csak valaki mással történhet meg.
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Frissítette a Facebook a Közösségi alapelveket. Ezekben részletesen leírják, hogy milyen tartalmakat NEM szabad közzétenni a közösségi oldalon.
A mostani változtatásokkal szeretnének választ adni a már korábban felmerült problémákra.