Kedves Követőnk! Íme a beígért harmadik gyakori internetes bűnözői módszer és az arra adandó válaszod.
Módszer 3 - Technikai tanácsadást kínáló csalók
2017 első félévében több mint 82 millió zsarolóvírushoz kapcsolódó fenyegetést derítettek fel.
Áprilisban és júniusban a WannaCry és Petya zsarolóprogramok által világszerte okozott kár kb. 4 milliárd amerikai dollárra tehető. Az üzleti e-mailes átverések a károk teljes összegét globálisan 5,3 milliárd amerikai dollárra növelték az FBI szerint.
Az első hat hónapban számottevően növekedett az IoT-eszközöket célzó támadások száma, ugyanakkor kimutatták, hogy az ipari robotok is áldozattá válhatnak.
A kiberpropaganda térnyerésével együtt a közösségi médiával való visszaélések száma is nőtt. A hamis hírek terjedése vagy a rossz hír keltés a komoly presztízsveszteség mellett súlyos anyagi következményekkel járhat.
Ezen adatokat látva a vállalatok számára egyértelművé válik, hogy a biztonsági beruházások saját jövőjük szempontjából elengedhetetlenek. Szerencsére elérhetők olyan megoldások, amelyek proaktív védelmet és útmutatást nyújtanak az egyre növekvő számú veszéllyel szemben.
Forrás:
https://computerworld.hu/biztonsag/milliardos-karokat-okozott-a-kiberbunozes-237590.html?hirlevel
Kedves Követőnk! Íme a beígért harmadik gyakori internetes bűnözői módszer és az arra adandó válaszod.
Módszer 3 - Technikai tanácsadást kínáló csalók
„Kerülendők a nem biztonságos webhelyek. A http:// helyett a https:// előtaggal rendelkező honlapokat részesítsük előnyben...” – De miért jobb a HTTPS?
Tavaly a legtöbb, felhasználókat és online vásárlókat célzó adathalász támadás a nyári szezonban történt. Mivel mi magyarok egyre többet vásárolunk az interneten, egyre inkább ki vagyunk téve az internetes átveréseknek.
Kedves Követőnk! Sorozatunk végéhez érkeztünk. Ma a negyedik gyakori internetes bűnözői módszerre hívjuk fel figyelmed.
Módszer 4 - Rosszindulatú találatok a keresők listájában
Az adatmentés egyik egyszerű és biztonságos módja (persze nem szupertitkos anyagoknál :-) ) a nagy szoftvercégek által üzemeltetett, és a náluk létrehozott saját e-mail címeinkhez tartozó felhőtárhelybe másolás, amiknek alaphelyzetben ingyenes változatát használjuk.
A Mercedes vezérigazgatója szerint drámai változások elé nézünk húsz éven belül.
Dr. Dieter Zetsche jóslataiból szemezgettünk:
Hatalmas károkat okozó kiberbűnözés mellett hazánkban és világszerte is tombol az informatikai biztonság területén a munkaerőhiány.
A számítógép gyorsabb működését elérhetjük akár néhány beállítással is. Erre mutatunk most Windows 10 alatt könnyen elvégezhető, konkrét műveleteket.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikeresen pályázott a KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS 2019 minősítő védjegy elnyerésére. Így jogosultak lettünk a védjegy használatára.
Se számítógép, se laptop, se tablet, se okostelefon, se wifi, se közösségi háló, de még csak egyetlen okoskütyű sem, sehol a közelben. Vajon el tudunk még képzelni egy ilyen világot?
Az elképzelésen túl: vajon milyen lenne megélni?
„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
Több részes cikksorozatot indítunk azok számára, akik eddig csak „elmentek” a kriptovalutákkal (virtuális fizetőeszközökkel) kapcsolatos hírek mellett.
1. témánk: Ezért tiltotta be a Facebook a kriptovaluta-hirdetéseket
Érdekességek magyarok internetezési és wifi használati szokásairól.
Biztonsági tippek internetezőknek.
A tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
A számítógépek, okostelefonok és más digitális eszközök kék fénye bizonyítottan hatással van egészségi állapotunkra: károsíthatja szemünk világát és nehezítheti az elalvást. Íme néhány tipp a kék fény okozta ártalmak megelőzésére, enyhítésére.
Hová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
Íme három olyan személyes adatfajta, amelyet az informatikai biztonsági szakértők szerint semmiképpen sem szabad megosztani a közösségi weboldalakon:
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
Adatvédelem, adatbiztonság, GDPR informatikai szemmel. Rendszerezett, lényegretörő tartalmakkal kívánjuk segíteni a tájékozódást.