Kedves Követőnk! A múlt héten elkezdett sorozatunk folytatásaképpen most ismerd meg a második gyakori internetes bűnözői módszert és készülj fel rá!
Módszer 2 – „Hatósági” megkeresés
Szituáció: Valaki egy általad ismert és megbízhatónak tartott számítógépes vállalkozás (lehet az egészen nagy méretű, akár világhírű vállalkozás is, pl. Microsoft) állítólagos munkatársaként keres telefonon. Arra kér, telepíts egy távoli hozzáférést lehetővé tevő programot vagy egy hibakereső szoftvert.
Az emberek egy része gond nélkül együttműködik a „technikai tanácsadóval”, aki aztán egy rakás rosszindulatú programot és hibás beállítást talál a számítógépen, megoldásképpen pénzért egy szoftvert kínál. A fizetéshez szükség van a bankkártya adatokra...
Te viszont, kedves Olvasónk felkészült vagy, pontosan tudod, hogy a valódi támogatással foglalkozó szakemberek akkor keresnek meg, ha Te kértél tőlük segítséget. Ha gyanús ajánlkozást kapsz egy általad ismert cég nevében, keresd meg a vállalatot és kérdezd meg, hogy valóban az ő részükről történt-e a megkeresés.
Módszer 4 - ... Folyt. köv. hamarosan
Írta PC Center Hungary Kft. a https://computerworld.hu/ Erre figyeljen a netezéskor: adathalász trükkök c. cikkek alapján
Kedves Követőnk! A múlt héten elkezdett sorozatunk folytatásaképpen most ismerd meg a második gyakori internetes bűnözői módszert és készülj fel rá!
Módszer 2 – „Hatósági” megkeresés
Egy-két év elteltével „elavuló”, megunt, cserére szoruló eszközök, rohamos technológiai fejlődés...
Nézzünk szembe a következményekkel!
Az emberek közötti kommunikáció a technika fejlődésével változik és ennek éllovasai elsősorban a fiatalok, mivel ők a legfogékonyabbak az újdonságokra.
Hogyan keletkeznek a kriptovaluták, és hogyan hatnak a számítástechnikára?
Ahogy előző cikkünk végén ígértük, most visszakanyarodunk az informatika területére, a továbbiakban elsősorban onnan szemléljük a kriptovaluták témakörét.
Mit tehet, ha elfelejtett kijelentkezni a Facebookról a munkahelyén, az iskolában vagy bárhol, ahol ezáltal mások is hozzáférhetnek fiókjához?
Október 2-tól felhasználónként évi 5000 Ft-ért elérhetőek az Office alkalmazások (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access), ráadásul fejenként mindez kiegészül 1 TB OneDrive felhőtárhellyel.
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Két nagyon melegedő rész van egy notebook / laptop belsejében.
Eddigi tapasztalatunk szerint a számítógép alkatrészei közül többnyire a merevlemez hibásodik meg először.
Zsarolóvírusok, üzleti e-maileket érintő visszaélések, IoT-eszközöket célzó támadások, kiberpropaganda… Újabb kihívások, melyekkel a vállalkozásoknak szembe kell nézniük.
Milyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
30% KEDVEZMÉNYT biztosítunk minden új, 1 éves, 1, 2, 3, 4 vagy 5 felhasználós ESET Internet Security licencre.
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető január 5-ig.
Egy Facebook fiók Idővonalán többnyire valamilyen fontos / említésre méltó eseményhez tartozó fénykép, megjegyzés, vagy megosztás található, ami általában a fiók tulajdonosára jellemző.
Sokan nem szeretik, ha bárki csak úgy megoszt valamit az idővonalukon, főleg, ha az nem éppen előnyös rájuk nézve.
Sokan a divatot követve választanak új számítógép vásárláskor, pedig elsősorban az igényekhez kell igazítani az eszközbeszerzést.
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
Olykor tisztázatlan, hogy kinek is adunk szabad utat a személyes adatainkhoz, mire használhatja fel a közelebbi vagy távolabbi jövőben, illetve hogy hogyan lehetne mindezt nyomon követni.
Talán a legtöbbet javasolt, de be nem tartott tanács a felhasználók felé a rendszeres adatmentés. Amikor már elvesztek az adatok, csak nehezen és drágán lehet visszamenteni.
A múlt héten nyilvánosságra került processzorhibák (Meltdown és Spectre) által a kiberbűnözők bármihez hozzájuthatnak, amit a számítógépen tárolsz.
Íme 4 kötelező óvintézkedés, melyet a saját érdekedben meg kell tenned:
Frissítette a Facebook a Közösségi alapelveket. Ezekben részletesen leírják, hogy milyen tartalmakat NEM szabad közzétenni a közösségi oldalon.
A mostani változtatásokkal szeretnének választ adni a már korábban felmerült problémákra.
5+1 tipp a megfelelő jelszavas védelemhez hétköznapi felhasználásra