53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Szituáció: Valaki egy általad ismert és megbízhatónak tartott számítógépes vállalkozás (lehet az egészen nagy méretű, akár világhírű vállalkozás is, pl. Microsoft) állítólagos munkatársaként keres telefonon. Arra kér, telepíts egy távoli hozzáférést lehetővé tevő programot vagy egy hibakereső szoftvert.
Az emberek egy része gond nélkül együttműködik a „technikai tanácsadóval”, aki aztán egy rakás rosszindulatú programot és hibás beállítást talál a számítógépen, megoldásképpen pénzért egy szoftvert kínál. A fizetéshez szükség van a bankkártya adatokra...
Te viszont, kedves Olvasónk felkészült vagy, pontosan tudod, hogy a valódi támogatással foglalkozó szakemberek akkor keresnek meg, ha Te kértél tőlük segítséget. Ha gyanús ajánlkozást kapsz egy általad ismert cég nevében, keresd meg a vállalatot és kérdezd meg, hogy valóban az ő részükről történt-e a megkeresés.
Módszer 4 - ... Folyt. köv. hamarosan
Írta PC Center Hungary Kft. a https://computerworld.hu/ Erre figyeljen a netezéskor: adathalász trükkök c. cikkek alapján
53% KEDVEZMÉNY!
3 felhasználós új ESET Internet Security licenc az 1 felhasználós licenc áráért!
Magánszemélyek, egyéni vállalkozók, cégek és intézmények számára is elérhető szeptember 19-ig.
Talán a legtöbbet javasolt, de be nem tartott tanács a felhasználók felé a rendszeres adatmentés. Amikor már elvesztek az adatok, csak nehezen és drágán lehet visszamenteni.
Cégünk 2017-ben a Modern Vállalkozások Programja keretében „Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítést kapott.
Október 2-tól felhasználónként évi 5000 Ft-ért elérhetőek az Office alkalmazások (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access), ráadásul fejenként mindez kiegészül 1 TB OneDrive felhőtárhellyel.
Íme három olyan személyes adatfajta, amelyet az informatikai biztonsági szakértők szerint semmiképpen sem szabad megosztani a közösségi weboldalakon:
Érdekességek magyarok internetezési és wifi használati szokásairól.
Biztonsági tippek internetezőknek.
A múlt héten nyilvánosságra került processzorhibák (Meltdown és Spectre) által a kiberbűnözők bármihez hozzájuthatnak, amit a számítógépen tárolsz.
Íme 4 kötelező óvintézkedés, melyet a saját érdekedben meg kell tenned:
Összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, esetleg gyanakszunk.
Az emberek közötti kommunikáció a technika fejlődésével változik és ennek éllovasai elsősorban a fiatalok, mivel ők a legfogékonyabbak az újdonságokra.
Milyen céllal születnek valótlan tartalmak?
Miért terjesztik az álhíreket?
Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten?
Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk?
Mit tehetünk, hogy még rutinosabban ismerjük fel a hamis próbálkozásokat?
Összegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
Bebiztosíthatjuk-e magunkat az „újfajta” digitális, internetes kockázatokkal szemben?
Mit nyújtanak és mit nem a kiberbiztosítások?
Mire számíthatunk a későbbiekben?
15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
A tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
Tavaly a legtöbb, felhasználókat és online vásárlókat célzó adathalász támadás a nyári szezonban történt. Mivel mi magyarok egyre többet vásárolunk az interneten, egyre inkább ki vagyunk téve az internetes átveréseknek.
Hogyan néznek ki valójában a „felhők”?
Hol találhatók a nagy adatközpontok?
Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
A szigorodó adatvédelmi szabályok kihatnak az álláshirdetésekkel, álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelésre is. Öt pontba szedtük azokat a tudnivalókat, melyekkel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
Vállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének használatára.
Napvilágot látott, hogy több mobilgyártó is trükközik készülékeivel, ezáltal megtévesztheti a vásárlókat. Egy független kutatás menetét és eredményeit ismertetjük.
Cikkünkből kiderül, mely készülékek érintettek, és melyek állták ki a próbát.
Adatvédelem, adatbiztonság, GDPR informatikai szemmel. Rendszerezett, lényegretörő tartalmakkal kívánjuk segíteni a tájékozódást.