INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK
Rendszergazda szolgáltatás, Informatikai biztonság, Felhő alapú szolgáltatás, Virtuális távsegítség
Témánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekTémánk: Mit tehetünk a gyermekek digitális biztonságáért, hogyan védhetjük őket az online világban?
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2021-ben is jogosultak vagyunk a bizalom védjegyének haszn...
Részletek... és egészségben, sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves Látogatónknak!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekA koronavírus-járvány okán 2020-ban Magyarországon is nagyot nőtt az otthoni munkavégzés jelentősége, ezért összegyűjtöttük azokat a javaslatokat, melyekkel biztonságosabbá válhat a home office. Ci...
RészletekMiközben globálisan az internetes böngészéseknek már több mint fele mobileszközön zajlik, még mindig rengeteg az olyan weboldal, mely nem támogatja a kis képernyős megjelenítést.
RészletekHamarosan új számlázási és adatszolgáltatási előírások kerülnek bevezetésre. Milyen esetekben és hogyan történik, történhet az adatszolgáltatás, és milyen számítástechnikai vonatkozásai vannak?
Részletek2020. április 15-ig minden pedagógus és diák ingyenesen igényelheti az ESET Internet Security vírusvédelmi szoftver 3 hónapos próbaverzióját. Szakértő partnerként állunk rendelkezésre!
RészletekÖsszegyűjtöttünk némi információt arról, amivel informatikai cégként tudunk, vagy legalább próbálunk naponta tenni a környezetünkért és ezáltal magunkért. Hátha akad itt inspiráció mások számára is.
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
RészletekAdy Endre soraival kívánunk minden kedves látogatónknak Békés, boldog karácsonyt!
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető január 6-ig.
RészletekVállalkozásunk, a PC Center Hungary Kft. sikerrel újította meg pályázatát a „KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT VÁLLALKOZÁS” program keretén belül. Így 2020-ban is jogosultak leszünk a bizalom védjegyének hasz...
RészletekHová lett a zöld lakat a böngésző címsorából? Mit mutat a pajzs ikon a Firefoxban? Hányan és miért követnek (követnének) böngészés közben?
RészletekÚj korszak beköszöntét ígéri az a napokban terjedő (nem hivatalos, csak „kiszivárgott”) hír, miszerint a Google áttörést ért el a kvantumszámítógépek fejlesztése terén.
Részletek53% KEDVEZMÉNY! Új ESET Internet Security vírusvédelem licenc rendelhető 3 eszközre 1 évre 17 262 Ft-ért. Magánszemélyek, cégek és intézmények számára is elérhető 2019. szeptember 16-ig.
RészletekÚj, androidos mobiltelefonokat célzó zsarolóvírus terjed. Teszi ezt különösen nagy sebességgel, ugyanis nem egyesével, nem csak az egyes eszközökre történő letöltéssel támad, hanem adott esetben ho...
RészletekA tervek szerint jövőre érkezik a Facebook saját virtuális pénze, a Libra. A kezelésére szolgáló digitális pénztárca a Calibra nevet kapta, mely jelenleg fejlesztés alatt áll.
RészletekMilyen céllal születnek valótlan tartalmak? Miért terjesztik az álhíreket? Milyen formában jelenhetnek meg az átverések az interneten? Mi utalhat arra, hogy kamu oldallal van dolgunk? Mit te...
RészletekESET Internet Security vírusirtó 50%-os diákkedvezménnyel + 3 hónapig INGYENES PRÉMIUM kategóriás vírusvédelem androidos okostelefonra. Bárhonnan igénybe vehető szolgáltatás. Minősített ESET sz...
RészletekMinden kedves látogatónknak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Részletek15 év, több mint 1,5 milliárd aktív fiók, folyamatos fejlesztések... ez a Gmail. Bemutatunk néhány praktikus, mindenki számára elérhető, általános és biztonsági funkciót.
RészletekMilyen volt az első weboldal? Mivel foglalkozik ma az internet megálmodója? Honnan indult és hol tart ma a web? – néhány kérdés, melyre most megadjuk a választ.
RészletekHogyan néznek ki valójában a „felhők”? Hol találhatók a nagy adatközpontok? Milyen körülmények között tárolják, hogyan védik az adatainkat?
RészletekHogyan kaphatunk választ egyszerűen és ingyen arra a kérdésre, veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó? Mutatunk egy lehetőséget.
RészletekTöbben ugyanarra keresünk, mégis más találatokat kaphatunk a Google-ben. Algoritmus dönt arról, ki mit lásson a Facebook hírfolyamában. Akár hetekig, hónapokig követnek minket az általunk már felke...
Részletek„Így keletkezett egyre több adat, adat és adat... És az adatgyár máris felpörgött!” (Részlet a cikkből)
RészletekÖsszegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló internetes pénzügyi csalási módszereket, azt, hogy milyen formában jelentkeznek, hogyan ismerhetők fel, és mit tehetünk, ha magunk is érintettek leszünk, ...
RészletekMiért és hogyan védjük számítástechnikai- és okoseszközeinket a téli hidegben? Alapvető tudnivalók és jótanácsok a cikkben.
Részletek
15 évvel ezelőtt, 2004. április 1-jén indult el a Google ingyenes levelezőszolgáltatása, a Gmail. Aktív fiókjainak száma 2018 őszén meghaladta a másfél milliárdot. Népszerűsége vitathatalan, és köszönhető többek között a folyamatos funkcionális és biztonsági fejlesztéseknek.
S ha már fejlesztés: hivatalos újdonság, hogy hamarosan időzíthető lesz a levélküldés (különböző bővítmények telepítése nélkül is), azaz beállíthatjuk, hogy megírt e-mailünket mikor kapja meg a címzett. Az említett funkció mobilon és számítógépen is elérhető lesz.
Addig is ismerjünk meg néhány már bevehethető Gmail praktikát!
# Tipp 1: Jelentős méretű tárhely felszabadítása gyorsan
# Tipp 2: Levélküldés visszavonására rendelkezésre álló idő beállítása
# Tipp 3: Bizalmas e-mail küldése
# Tipp 4: Fióktevékenység ellenőrzése: Mikor és honnan történt belépés a postafiókba?
# +1 Tipp nem csak Gmail fiók tulajdonosoknak: Veszélybe került-e már egy e-mail cím vagy jelszó?
# TIPP 1: JELENTŐS MÉRETŰ TÁRHELY FELSZABADÍTÁSA GYORSAN
A Gmail levelezőrendszerében felhasználónként 15 GB tárhely áll rendelkezésre, de ebben benne van a Drive és a Fényképek tárhelyigénye is. Hogy pontosan hány gigabájt van használatban, azt jelzi számunkra a Gmail: számítógépes felületen, az oldal alján, a bal alsó sarokban. Itt a „Kezelés” hivatkozásra kattintva további részleteket is megtudhatunk arról, hogy az összes foglalt területből mekkora rész tudható be a levelezésünknek és mekkora a további szolgáltatásoknak.
Egy lehetséges módja jelentős méretű tárhely gyors felszabadításának, ha törlünk a legtöbb helyet foglaló levelek közül.
Ehhez a Gmail keresőmezőjének jobb szélén található lefelé mutató nyílra kattintunk, ezáltal kinyílik a keresőablak. A megadott szempontok között „A méret” soron rákereshetünk egy bizonyos – általunk meghatározott – méretet meghaladó leveleinkre. A „Keresés” gombra kattintva megjelenő listából pedig hamar kiválaszthatjuk és törölhetjük azokat a leveleket, melyekre már nincs szükségünk.
A Gmail levelezőrendszerében a keresőmezőből lenyitható keresőablakban több szempont alapján kereshetünk leveleink között,
mitöbb szűrőket is létrehozhatunk
# TIPP 2: LEVÉLKÜLDÉS VISSZAVONÁSÁRA RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ IDŐ BEÁLLÍTÁSA
Mindenkivel előfordult már, hogy egy levél elküldését követő másodpercekben jött rá, hogy lemaradt a melléklet, esetleg kimaradt valamilyen egyéb fontos információ. Az ilyen esetekre is van már megoldás.
Választhatunk, hogy a „Küldés” gombra kattintást követően 5, 10, 20 vagy 30 másodpercig legyen lehetőségünk a küldés visszavonására.
Ennek beállítása a következőképpen történhet: A „Beállítások” között az „Általános” menüre lépünk, majd a „Küldés visszavonása” soron a legördölő menüből választunk a felkínált időtartamok közül. Végül a változtatásokat elmentjük.
Beállíthatjuk, hogy a küldés visszavonására 5, 10, 20 vagy 30 másodperc álljon rendelkezésünkre
# TIPP 3: BIZALMAS E-MAIL KÜLDÉSE
A „Bizalmas mód” választásával (számítógépen a „Küldés” gomb sorában megjelenő órával ellátott lakat ikonra kattintva) letilthatjuk a címzettnél az e-mail továbbítását, másolását, nyomtatását, letöltését.
Ezen kívül beállíthatunk egy lejárati dátumot, ami után az e-mail már nem lesz elérhető. A levél elküldését követően arra is van lehetőség, hogy az eredetileg megszabott lejárati dátum előtt megakadályozzuk a címzettet az e-mail megtekintésében.
Beállíthatjuk azt is, hogy az e-mailt csak egy biztonsági kód megadása után lehessen megnyitni. A biztonsági kódot e-mail címre vagy SMS formájában telefonra küldhetjük attól függően, hogy a címzett Gmailt használ-e vagy sem.
Megjegyzés: A bizalmas móddal megakadályozható például egy véletlen adattovábbítás, a szándékos károkozás – mely történhet akár a címzett számítógépén lévő rosszindulatú programok által – azonban nem! |
Bizalmas adatok továbbítása esetén érdemes
a „Bizalmas mód” választásával elküldeni az e-mailt
A címzett értesítést kap arról, hogy e-mailt kapott a Gmail bizalmas módjának használatával
# TIPP 4: FIÓKTEVÉKENYSÉG ELLENŐRZÉSE: MIKOR ÉS HONNAN TÖRTÉNT BELÉPÉS A FIÓKBA?
Egyszerűen és gyorsan megtudhatjuk, mikor és honnan (mely országból, milyen IP-címről, milyen böngészőt vagy esetleg mobilt használva) történt belépés a postafiókba.
Görgessünk számítógépen a „Beérkező levelek” oldal aljára. Jobbra lent látható, hogy mennyi idő telt el a legutóbbi fióktevékenység óta. Ugyanitt a „Részletek” kiválasztásával felugrik egy táblázat a legutóbbi tevékenységek idejéről, a hozzáférések helyéről és típusáról.
Az oldal alján a bal sarokban láthatóak a tárhellyel kapcsolatos információk,
a jobb sarokban pedig a legutóbbi fióktevékenységekről tájékozódhatunk
# + 1 TIPP NEM CSAK GMAIL FIÓK TULAJDONOSOKNAK: VESZÉLYBE KERÜLT-E MÁR EGY E-MAIL CÍM VAGY JELSZÓ? Bármely szolgáltatónál is rendelkezünk postafiókkal, egyszerűen és ingyen kideríthetjük, veszélybe került-e már e-mail címünk, jelszavunk valamely adatszivárgási ügy kapcsán. A Have I Been Pwned? (HIBP) oldal másfél évtizedre visszamenőleg gyűjti a nagy adatszivárgásokat és jelszólopásokat. A lekérdezés nagyon egyszerű: a haveibeenpwned.com webhelyre lépve beírjuk az ellenőrzini kívánt e-mail címet, majd a „pwned?” gombra kattintunk. Ezután jobb esetben zöld háttérrel a következő válasz érkezik: „Good news – no pwnage found!” Ha kevésbé vagyunk szerencsések, piros háttérrel az „Oh no – pwned!” visszajelzést kapjuk, azaz történt valamilyen incidens az e-mail cím kapcsán. Nem csak Gmail fiók tulajdonosoknak: Mit tehetünk ha a lekérdezésből kiderül, hogy érintettek vagyunk valamelyik adatszivárgási ügyben? - Korábbi Ellopták már e-mail címem, jelszavam? című cikkünkből többek között ez is kiderül. A megfelelő jelszavas védelem kialakításához és erős jelszó megalkotásához pedig az Ilyen a megfelelő jelszavas védelem 2018-ban című cikkünkben adtunk tippeket. |
PC Center Hungary Kft. - INFORMATIKAI SZOLGÁLTATÁSOK, INTERNETES MEGOLDÁSOK